środa, 25 maja 2011

Zakupy - domu upiększanie, bez zwolnienia się nie obyło, a panny się nabzdyczyły

Pojechałam do lekarza i jednak okazało się, że to dysk delikatnie się wysunął i naciska na nerwy. Dostałam leki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz na osłonę żołądka i zalecenie do odpoczynku na kolejne 10 dni. Zwolnienie lekarskie stało się faktem. Zaniosłam je dzisiaj do pracy i pannice jak mnie zobaczyły z certyfikatem od lekarza, to się strasznie nabzdyczyły, bo ktoś będzie musiał za mnie pracować w tej kafejce. Głupie pindy, dobrze im tak. Ja się nieźle musiałam nagimnastykować tam nie raz, nie dwa, i chociaż nie raz mówiły, że jakby co to my jesteśmy na górze i pomożemy, a jak prosiłam, to żadna nie mogła.
Mam je gdzieś. Tym bardziej, że dziewczyny z biblioteki zaraz mnie wypatrzyły, wypytały co i jak, a kiedy się dowiedziały o moim kilkudniowym pobycie w domu, ucieszyły się bardzo, bo właśnie przyszła zamówiona dla mnie najnowsza Patricia Scanlan (trzeci tom jej opowieści o dwóch rodzinach z Dublina). Jakbym nie miała co czytać, jak na złość, mam kilka książek zaczętych. Jak znam życie, nie będę umiała sobie odmówić zaczęcia i tej.
Ale, ale, nie o tym chciałam. Chwalić się będę, że na wyprzedaży w zamykanym wkrótce Atlantic Homecare (szkoda, bo to fajny sklep, ale recesja daje się we znaki niestety), a potem w maleńkim sklepiku ze starociami u mnie na wsi, kupilam kilka fajnych rzeczy do domu. Upiększać będę.
A to tego Atlantica pojechaliśmy po drzwi do szafki, którą mąż będzie przebudowywał i upiększał. Ale jak nie kupić takiego cudeńka za pół ceny?


i teraz sobie stoi w łazience na parapecie okna. Najpierw miałam pomysł, zeby w to wsadzić kwiatki, ale teraz sama nie wiem, może tak zostawię.

Kwiatki za to pójdą do tych dwóch pięknych doniczek, które udają filiżanki do herbaty. Ta jest z TK-Maxa, a niżej ze wspomnianego Atlantica

Za to cięte kwiaty z ogrodu będziemy wsadzać do tego pięknego wazonu, też kupiony z półki z zredukowanymi towarami. 
Poniższy misiuś natomiast, został przeze mnie wypatrzony w sklepie ze starociami. Siedzi na książce (która się otwiera i jest świetnym schowkiem na karteluszki czy biżuterię i pod łapką ma też książki. Wszędzie, gdzie się nie udam, wyszukuję 'książkowych akcentów', strasznie się z niego cieszę.

a poniżej piękny kieliszek, niestety tylko jeden, mosiężny osiołek z koszami na grzbiecie i porcelanowe żelazko. Za wszystko, wraz z misiem, zapłaciłam 5 euro. Mogło być pewnie mniej, ale ja się nie umiem targowaćA poza tym wspomnę tylko, ze w niedzielę zjadłam dwa irysy makowe i jedną śliwkę w czekoladzie i przeniosłam się do czasów mojego dzieciństwa. Normalnie wehikuł czasu te cukierki.
Idę sobie, bo mi się we łbie kręci od tych leków przeciwbólowych. Za ewentualną nieskładność wpisu przepraszam :-)

12 komentarzy:

 1. Kasia, ty wiesz, że ja mam identycznego misia, ale wielkości palca wskazującego? Może to kuzyni? Tyle, że ten twój na książce siedzi i głaszcze kilka obok a ja nie mogę przestać się gapić, cudo!!! Całe zakupy do upiększania domu oryginalne i niepowtarzalne, ale ty masz tego pełno. Gdzie człowiek spojrzy u ciebie, tam coś pieknego leży:)

  OdpowiedzUsuń
 2. kuruj się imienniczko.A misio boski!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Monika - misiuś jest cudny, normalnie nie mogę uwierzyć, że go znalazłam. A tak mnie do tego sklepu nagle ciągnęło, chociaż wcześniej przejeżdżałam obojętnie. Wołał mnie. A u Ciebie kuzyn, musi nas kiedyś odwiedzić

  OdpowiedzUsuń
 4. provincial - kuruję się, kuruję. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. wanienka jednak aż się prosi aby posadzić tam kwiaty....... "pienkna" jest

  OdpowiedzUsuń
 6. szpilko - zastanawiam się tylko jakie kwiaty, bo ona jest za plecami 'tronu', żeby mnie jakiś kaktus w plecy nie dźgał

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie się wanienka zdała idealnym pojemniczkiem na mydełka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Agnes - nie zbieram mydełek

  OdpowiedzUsuń
 9. a może jakąś kompozycję z suchych kwiatów?????

  OdpowiedzUsuń
 10. szpilko - suche w łazience raczej nie, wolałbym zywe, ale muszę się zastanowić, jaki

  OdpowiedzUsuń
 11. przecudowny misiu i doniczki i widzę, że też - jak ja - kochasz kwiatki. I jestem znajomą "książkowca":)

  OdpowiedzUsuń
 12. jedzeniocholiczko - witam u siebie. Tak, uwielbiam kwiaty doniczkowe, stoją u mnie w każdym możliwym dla nich miejscu.

  OdpowiedzUsuń

Musiałam wyłączyć komentowanie anonimowe, bo mnie zawalił spam. Przepraszam.