niedziela, 13 kwietnia 2014

Czasem trudno dogadać się z instytucją, czyli kurturarnie i o życiu

Ulżyło mi trochę w kwestii Wojtka, długo czekaliśmy na wizytę u specjalisty ortopedy, ale jak już się dostaliśmy, to do samego szefa kliniki. Nie wiem, na jakiej zasadzie pacjenci trafiają do lekarzy, czy szef czyta karty i wybiera, ale nie sądzę, żeby miał czas, po prostu przypadek. Chyba.
Tak czy siak widział nas, wysłuchał w czym problem i pierwszy raz nie zignorował, nie zrzucił tego na jakąś głupotę, tylko wytłumaczył w czym może leżeć problem i jak się zabierze do jego rozwiązania. Na początek rezonans magnetyczny. I nawet nie będziemy czekali miesiącami, bo wpisał syna jako pilne, więc góra 2 miesiące podobno. Uwierzyć nie mogłam.
Ulga nie do opisania. Wreszcie ktoś znający się na sprawie, koniec szukania na oślep, może to, może tamto, on ma obraz sprawy i chyba już wie, co się dzieje.

Mam już termin sprawy o sprzedaż lokalu, mam nadzieję, że sąd się przychyli do tego pomysłu i skończą się problemy z utrzymaniem mamy. Potrzeba mi oddechu w tej kwestii, bo mnie stres zabija, czuję, że choroby, nieradzenie sobie z wirusami, przewlekłe bóle głowy, koszmary senne to wszystko stres. Wiem i nie umiem temu zaradzić. Jeszcze nie daj Bóg jakiegoś raka wyhoduję z tego wszystkiego, a potrzebna jestem nie tylko mamie, ale i moim dzieciom, Wojtek studiów jeszcze nie ma, dużo wyzwań przede mną.
Jest światełko, może mi przedłużą te praktyki w centrum dziennym, niby nie dają nikomu drugiego roku, ale że nie ma pracy w tym sektorze, bo nie przyjmują nowych na razie, to chociaż tak, żeby mieć większe doświadczenie, potem się starać o stałą posadę. Każdy rok przynosi nowe rozwiązania, nowe możliwości, tutaj na prowincji ciężko coś nowego wymodzić. A na przenosiny znowu w nowe miejsce już nie mam ochoty, ani siły.

Oglądałam dzisiaj na Kino Polska 'Zaklęte rewiry'. Już zapomniałam, jaki to jest dobry film. Nigdy nie czytałam książki, żałuję, muszę to nadrobić.
Teraz oglądam 07 zgłoś się. Mam leniwą niedzielę, chociaż planowałam prasowanie, idą święta i chciałam nadrobić zaległości w tym zakresie. Dupa zbita, łeb mnie od rana boli. Właściwie pół nocy cierpiałam, bałam się wstać po ciemku po tabletki, że jeszcze tym złamanym niedawno palcem znowu w coś przyłożę, albo zmiana pozycji doprowadzi do jakiego wylewu (nie wiem, czy to możliwe, pewnie nie, ale sobie tak w nocy wykoncypowałam, że mnie krew zaleje i leżałam w strachu).
Załadowałam tabletki przeciwbólowe, średnio pomogły, i oglądam. Ten serial jest zaskakująco akturalny, oczywiście nie mundury itp, ale teksty naprawdę ponadczasowe.

- Otwórzcie okno, zdaję się, że tu orłów nie ma, żaden nie wyleci
- A pan major drzwiami?
- Poruczniku Borewicz!

I ten Borewicz taki nomen omen pies na baby. Niby facet nie jest za przystojny, ale gra tak, że można mu wierzyć w tej kwestii.
- Poruczniku Borewicz, przekonalibyście się wreszcie do instytucji małżeństwa - Zubek mówi
- Tylko wiecie, czasami trudno dogadać się z instytucją - odpala Borewicz.
Cudne te dialogi. I muzykę lubię. Kiedyś się pisało specjalnie dla filmu, nie używało ogólnie znanych piosenek.

A jak już w kwestii kurtury, to chciałbym Wam polecić najnowszą powieść Remigiusza Grzeli - Złodzieje koni. Piszę o niej TU.

12 komentarzy:

 1. Stare polskie filmy są zaskakująco aktualne. A niektórych absurdów w polskiej rzeczywistości sam Bareja w pijackim widzie by nie wymyślił :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A to się zgadza, jak najbardziej. Bo życie w ogóle potrafi być takie, że trudno uwierzyć, gdyby to było w książce, zarzuciliby, że mało realistyczna

  OdpowiedzUsuń
 3. 07 zgłoś się:)) Mnie też w głowie zostało parę dialogów, chociaz głównie tych niecenzuralnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieprzu, o dziwo, w czasie, kiedy niecenzuralne dialogi wcale nie były takie oczywiste, w tym serialu tego dużo. On jest taki prawdziwy

   Usuń
 4. Kasia jak ty to Kino Polska oglądasz? Masz telewizję z tym talerzem? Czy jak ?
  Bo też lubię polskie filmy...
  No i widzę, że problemy mamy podobne, te w Polsce oraz podobne wnioski na temat wpływu stresu na stan zdrowia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała masa polskich filmów, zwłaszcza tych starszych jest na jutubce. studia filmowe Kadr i Tor powoli zwalniają film za filmem. Np http://www.youtube.com/user/StudioFilmoweKADR

   Usuń
  2. provincial - można na YT, można mieć też TV staelitarną polską, można mieć też normalny odiobrnik do niekodowanej satelitarnej, tutaj w Lidlu sprzedają i są polskie niekodowane, między innymi Polonia

   Usuń
 5. Często u Pani bywam i ma Pani rację stres ujawnia nasze słabości organizmu, Przekonałam się o tym, w czasie mojej 6 letniej opieki nad schorowanymi rodzicami, pomimo że zmieniałysmy się z rodzenstwem. Jednak praca , rodzina i dlugotrwaly stres spowodowały że co jakiś czas zapadaliśmy na różne choroby. Kiedy Bóg rozwiązał w sposób ostateczny problem Rodziców okazało się, po pewnym czasie,ze aż tak źle z nami nie jest. Pozdrawiam serdecznie i zyczę wielkiej odporności psychicznej. Też lubię stare polskie filmy. Ula

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ulu, my tu wszyscy na ty jesteśmy, no więc Ulu - dziękuję, że się 'ujawniłaś' i cieszę się, żę bywasz.
   Oj tak, stres otwiera furtkę dla różnych dziwnych chorób, już nie mówiąc o tych o podłożu psychosomatycznym. Ludziom, którzy nie chcą sluchać szwankują uszy, a ludziom, którzy nie chcą gdzieś iść, jechać, odejmuje nogi. Miałam tak raz i wiem, że lekarze załamywali ręce, bo nie wiedzieli co jest, a to było to. Okropne, co potrafimy sobie wyhodować

   Usuń
 6. 07 zgłoś się oglądałam jako dziecię a teraz z przyjemnością znowu pochłaniam! faktycznie testy rewelacyjne i muzyka też...
  Wiesz doskonale rozumiem jak siada zdrowie bo i psychika siada, jak za dużo wszystkiego na raz... przerabiałam to kilka razy. A o stawonogu nawet nie myśl! oczywiście ja tak gadam a sama ciągle wymyślam... buziaki i trzymaj się!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiewióro - próbuję w ten sposób ostrzegać samą siebie, żeby się nie dać stresowi, bo jeszcze coś gorszego przyjdzie. Tak sobie palcem grozę.

   Usuń
 7. Kasiu, Kasiu, szczęście, że Twoje wrodzone poczucie humoru Cię nie opuszcza !
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń

Musiałam wyłączyć komentowanie anonimowe, bo mnie zawalił spam. Przepraszam.